Havalandırma Sistemlerinde Enerji tasarrufu , maliyet tasarrufu sağlar | Energy efficient ventilation saves costs

Havalandırma Sistemlerinde Enerji tasarrufu , maliyet tasarrufu sağlar | Energy efficient ventilation saves costs

Havalandırma, yeterli taze hava beslemesini sağlamak ve kümesteki kirli havayı atmak için kullanılır. Havalandırmanın birincil amacı, ideal bir iç mekan iklimi yaratmak ve iyi bir hayvan refahı sağlamaktır. Hemen hemen her türlü kümes tipinde  mekanik havalandırma kullanılmaktadır.

Ventilation is used to ensure an adequate supply of fresh air and remove the stale air in the house. The primary aim of ventilation is to create an optimal indoor climate and ensure good animal welfare. In practically all cases mechanical ventilation is used.

Mekanik havalandırma, modern bir kümeste toplam enerji tüketiminin yaklaşık dörtte üçünü oluşturur. Enerji fiyatlarındaki artışa karşın , alacağınız önlemler ile bu bir problem olmaktan çıkacaktır. Çoğu durumda hava kalitesinden ödün vermeden kümesleri daha az enerji kullanarak havalandırabilirsiniz.

Tanıtım yazımızı indirin ve birkaç basit ipucu ve önlemle size havalandırma için enerji maliyetlerinizi %85'e kadar nasıl azaltacağınızı göstereceğiz! Fan ve iklimlendirme bilgisayarını kullanım şeklinizi değiştirerek, mevcut sistemlerinizde ufak tefek değişiklikler yaparak ve yeni fanlara yatırım yaparak tasarruf edebilirsiniz.

Mechanical ventilation accounts for up to approximately three-quarters of the total energy consumption on a modern pig or poultry farm. And, against the background of the current energy prices, that soon adds up. In many cases, you can ventilate the houses using less energy without compromising on air quality.

Download our white paper and with a few simple tips and measures, we'll show you how to reduce your energy costs for ventilation by up to 85%! You can make savings by changing how you use the fan and the climate computer, through minor modifications to your existing systems, and by investing in new fans, which will quickly recover the investment set off against the currently high energy prices.

Tanıtım belgemizi indirin | Download our white paper

Aşağıdaki formu doldurun ve teknik incelemeyi e-postanıza alın. | Fill out the form below and receive the white paper in your email.

Contact us

Looking for superior farm conditions?

Contact us and together we will build your future-proof farm.